Stylizacja casuowala – czym jest i jak powinna wyglądać?

W modzie bardzo często słyszy się określenie „stylizacja casualowa”. Co to jednak dokładnie oznacza? W tym artykule odpowiemy na to pytanie, a także spróbujemy określić czym charakteryzuje się taka stylizacja.

Definicja

Kreacją casualową określa się ubiór, który nie jest czymś bardzo eleganckim, ale również nie czymś bardzo codzienny. Znajduje się to pośrodku tych dwóch wymienionych kategorii. W stylizacji casualowej czujemy się przede wszystkim wygodnie i komfortowo. Jest to więc oczywiście bardzo popularny typ kreacji.

Często w kręgach modowych można spotkać się z określeniem „smart casual”, który tłumaczy się jako sportową elegancję. Są to więc ubrania, w których czujemy się równocześnie wygodnie i szykownie. Musimy pamiętać o tym, aby dopasować fasony ubrań i kolorystykę do naszego typu urody i sylwetki.

Uniwersalność

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że styl casualowy pasuje praktycznie dla każdej kobiety i każdego mężczyzny. Trzeba po prostu spełnić warunki, które zostały wymienione w końcówce poprzedniego akapitu. W końcu wszyscy bardzo się od siebie różnimy. Stylizacja casualowa może nie przypaść do gustu osobom, które za wszelką cenę chcą się wyróżnić w tłumie swoją stylizacją.

Co wpisuje się w „smart casual”?

Wśród elementów garderoby tej kategorii wymienia się skrojoną marynarkę w mniej formalnych kolorach, prosty blezer, sukienka midi czy też szmizjerka. W kwestii butów wymienia się skórzane czółenka. Wśród naszych dodatków znaleźć się mogą apaszka czy też bransoletka.

Czego unikać w przypadku stylizacji casualowych?

Nie można przesadzać z ilością dodatków i kolorystyką. Uwagę trzeba zwrócić oczywiście na materiał, z którego wykonane jest dane ubranie. Miejsca nie mogą mieć tutaj więc materiały transparentne i wszelkiego rodzaju koronki. Chociaż „smart casual” oznacza duży luz to nie możemy przesadzać w tej kwestii, ponieważ w innym przypadku będziemy wyglądać bardzo niedbale. Uważać również musimy z przesadnym makijażem.

Kiedy stosować ten styl?

Okazji do wykorzystania tego typu stylizacji jest bardzo wiele. Jeśli na zaproszeniu na dane wydarzenie widnieje informacja o luźnym dress code to wiemy już co na siebie nałożyć. Impreza tego typu mogą być różnego rodzaju jubileusze, rodzinne obiady czy też skromniejsze wesela. „Smart casual” to także dobry pomysł w przypadku innego rodzaju wydarzeń. Ubrane w ten sposób możemy pójść na randkę, imprezę ze znajomymi czy też do teatru i muzeum. Jeśli czeka Cię jednak bardziej formalne wyjście to porzuć pomysły przedstawione w tym artykule.