Szorty – o tym musisz pamiętać

Szorty to bardzo popularna część damskiej garderoby w czasie w lata. W końcu która z nas nie chciałaby w tym okresie postawić na komfort i elegancję w jednym? Przy wyborze i noszeniu szortów trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Zostaną one poruszone właśnie w tym artykule.

Oczywiście nie wszystkie kobiety są fankami szortów. Wiele z nich przyznaje, że czuje się z nimi po prostu niekomfortowo. Najprostszym rozwiązaniem jest więc rezygnacja z tego typu ubrania i poszukania alternatyw. Mogą to być innego rodzaju spodnie lub też spódnice maxi/midi. Ja jednak nie zaliczam się do tej grupy i jestem wielką fanką szortów. Odświeżam swoją szafę regularnie dzięki https://zoio.pl/odziez-damska/szorty. Nie wyobrażam sobie lata bez noszenia krótkich spodenek.

Odpowiednie dopasowanie szortów uzależnione jest zawsze od naszej sylwetki. Będą one pasować zdecydowanie bardziej paniom, które mają dłuższe nogi. W takiej sytuacji poleca się założyć jeszcze do tego buty na obcasie. Nie oznacza to jednak, że drobne i niskie panie kobiety muszą zrezygnować z tego elementu garderoby. Odpowiednio dobrana długość może spowodowac optyczne wydłużenie nóg. Ponadto mogą one ukryć także nasze niedoskonałości. Oczywiście niższym paniom poleca się nakładanie butów na wysokim obcasie.

Szorty dopasować można także dla bardziej puszystych kobiet, z wyjątkiem tych o niskim wzroście. One powinny wybierać spodenki o średniej długości. Dla pań z dodatkowymi kilogramami poleca się najbardziej bermudy. Tak jak już wspominałam wcześniej trzeba wybierać spodenki o dopasowanej długości. Wadą bermud jest to, że potrafią optycznie skracać nogi. Należy szukać modeli wykonanych z grubszego i trwalszego materiału, który będzie pewnie się trzymał na naszym ciele przez cały dzień.

Powróćmy jeszcze raz do wyższych pań. Jeśli posiadają smukłe nogi to poleca im się szczególnie spodenki o średniej długości. Jednak prawdę mówiąc panie o takich warunkach fizycznych mogą pozwolić sobie właściwie na każdego rodzaju szorty, od tych najkrótszch po bermudy.

Wśród innych zalet szortów można wymienić ich uniwersalność. Oznacza to, że bez problemu dobierzesz do nich inne części garderoby. W przypadku góry twojej kreacji możesz zdecydować się na koszulkę, bluzkę czy też nawet kurtkę. Kiedy panuje mocniejsze słońce dobierz do szortów stylowe okulary przeciwsłoneczne. Popularną opcją w kwestii obuwia jest łączenie krótkich spodenek z błyszczącymi sandałkami.

Tak jak więc widzicie szorty mają wiele zalet chociaż oczywiście jak każde inne ubranie posiadają również wady. Ja jednak będę skupiała się zawsze na tych pierwszych i zawsze polecała nakładać krótkie spodenki w czasie lata. Bardzo lubię szorty opatrzone w ciekawe wzory takie jak te https://zoio.pl/odziez-damska/szorty/spodenki-ze-wzorem. Życzę wszystkim udanych wakacji!